З 2020 року оператори України активно скуповують ліцензії на впровадження оновленого стандарту LTE 4G, здатного працювати в межах 900 МГц. На даний момент зв'язок для мобільних пристроїв здійснюється по частоті 1800 МГц, причому базові станції поширюються в геометричній прогресії. Основним завданням нововведення є збільшення радіусу дії цих станцій з метою розширити доступність в найвіддаленіших регіонах України.

 

Оператори LTE900

Конкуренція за розвиток нової частоти наздогнала 3 великі компанії - Київстар, Lifecell і Vodafone. Остання в цьому списку лідирує, так як за все за 4 місяці роботи змогла забезпечити зв'язком з усіма обласними центрами України, включаючи 4700 населених пунктів, загальною кількістю населення 3,7 млн. До 2022 року, згідно з укладеними угодами, українські оператори забезпечать покриттям LTE900 всі поселення, в яких проживає понад 2 тис. осіб, а до 2024 - міжнародні та державні дороги.

Сьогодні на частоті 900 МГц поширюється і мобільний зв'язок. Щоб її зберегти, радіополоси перерозподіляються. Тим, хто проживає на околицях областей і планує користуватися оновленим стандартом LTE, раціональніше буде обзавестися підсилює обладнанням. Добре себе зарекомендувала антена MIMO, що забезпечує передачу даних по декількох потоків. Логічно, що вона, як і роутер, повинна підтримувати 4G.

 

Оптимальне обладнання для LTE900

900 МГц в порівнянні з 1800 дозволяє збільшити радіус дії базових станцій з 10 до 35 км. Це дає перевагу тим, хто живе на краях зони покриття. Однак, швидкість передачі даних, так само як і стійкість, знижуються, тому для стабільного високошвидкісного підключення віддалених користувачам рекомендується застосовувати підсилювачі, які стабілізують сигнал і підвищують його потужність.

Для тих, хто раніше нехтував мобільним і стаціонарним інтернетом через поганий зв'язок, забезпечити надійну доступність зможе бюджетний комплект обладнання MAX PRO. У нього входить Wi-Fi роутер Netis з дальністю дії до 100 м, USB модем 4G Huawei, антена і відповідні комунікації (кабелю, кронштейни кріплення і т.д.).

Особливу цінність представляє антена типу MIMO 2 × 2. При слабкому або нестабільному сигналі вона організовує подвійний потік, підтримуючи таким чином швидку передачу даних на відстані до 30 км. Комплект забезпечить швидкість до 150 Мбіт / с в діапазоні LTE900, надаючи самим віддаленим користувачам якісну відеозв'язок, перегляд фільмів в FullHD і т.д. Для зручності до роутера можна підключити 4 пристрої через LAN-кабель.